(1962 - 2020)
ks. Ryszard Arciszewski (1962-2020) Urodził się 17 lipca 1962 we Frysztaku. Po skończeniu szkoły podstawowej we Frysztaku uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Przez rok pracował jako kowal w kuźni WSK. Następnie wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, by w 1990 otrzymać święcenia kapłańskie. Przez rok pracował w Dębowcu, po czym wyjechał na misję do Francji. Pierwszą parafię objął w Grenoble-Echirolles. Przez rok pracował w Belgii w Villers-le-Gambon. Następnie wrócił do Francji, gdzie objął parafię w St. Etienne de St. Geoirs, z która mocno się zżył. Następnie organizował tworzenie nowej parafii w St. Marceline, skąd w 2017 został przeniesiony do Morestel. W każdej z parafii dał się poznać jako kapłan żyjący blisko ludzi, a zarazem i prosty człowiek, zawsze gotowy, by pomóc. Swoją misję duszpasterską wykonywał z dużym zaangażowaniem, zwłaszcza w pracę z ludźmi młodymi i dziećmi. Nie bał się wychodzić do innych. Angażował się w życie kulturalne i społeczne wspólnot, w których przyszło Mu pracować. Był aktywnym członkiem stowarzyszenia lekkoatletycznego Oxygene. Wraz z przyjaciółmi sportowcami, zakładał stowarzyszenie rzemiosł dawnych „Georges Antonin”, w którym zajmował się kowalstwem i snycerstwem. Wykuł kratownicę, która zdobi bramę przy wjeździe do St. Etienne de St. Geoirs. Mieszkańcy okolicy znali Go przede wszystkim jako człowieka o otwartym sercu, ale również artystę rzeźbiarza, ogrodnika, pszczelarza czy hodowcę kóz. Kochał przyrodę, zwłaszcza góry. Dwukrotnie zdobył Mont Blanc, ostatni raz w dniu swoich 50 urodzin. Zmarł 31 lipca 2020 w Grenoble. Jego śmierć wstrząsnęła lokalną społecznością. W regionalnej prasie opublikowano kilka artykułów poświęconych Jego życiu i działalności. Żegnany przez licznie przybyłych dawnych parafian, rodzinę z Polski, przyjaciół. Został pochowany na cmentarzu w swojej dawnej parafii w St. Etienne de St. Geoirs. Jeszcze miesiąc po Jego śmierci rodzina otrzymywała listy ze wspomnieniami przyjaciół i sąsiadów ks. Ryszarda. Powtarza się w nich obraz przede wszystkim serdecznego i otwartego człowieka, o wielkim uśmiechu i jeszcze większym sercu. Przyjaźnił się ze swoimi parafianami, ale również i z niewierzącymi, szanując ich poglądy, nigdy nie próbując narzucić swojej wiary.
(1888 - 1955)
Proboszcz Frysztackiej Parafii od 1926 roku. Kanonik, dziekan i szambelan Papieski mianowany przez Piusa XII. Budowniczy tutejszego Kościoła. Otrzymał odznaczenie Expositorio Canonicali oraz złoty medal. Gorliwy Patriota, mający powiązania z podziemiem patriotycznym.
(1930 - 1945)
Zginęła śmiercią tragiczną zadaną przez nieostrożność Rosyjskiego żołnierza.
(1907 - 1945)
Zginęła śmiercią tragiczną zadaną przez nieostrożność Rosyjskiego żołnierza
Franciszek Grzegorz Gołębiowski
(1842 - 1910)
Uczestnik Powstania Polski z roku 1863 oraz wygnaniec na Sybir.
(1896 - 1945)
Żona oficera WP, aresztowana 23 I 1945 roku we Lwowie przez NKWD, skazana na 10 lat za udział w AK, wywieziona wgłąb ZSRR, zmarła w dniu 13 XII 1947 z wycieńczenia nieludzką pracą w łagrze St. Połowinka Szirok-Lag Nr. 204 (Ural), spoczywa w nieznanym miejscu.
(1932 - 2016)
ks. Stanisław Jamróg SChr (1932-2016) Urodził się w rodzinie wielodzietnej na Gliniku Dolnym. W 1959 ukończył studia w Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. W tym samym roku przyjął święcenia kapłańskie. Pracę duszpasterską rozpoczął w Dolicach. Został tam bardzo dobrze zapamiętany jako wyjątkowy człowiek i kapłan. Po latach, parafianie upamiętnili Go uwieczniając na fresku w swoim kościele, gdzie stoi w łodzi obok Chrystusa, apostołów i ówczesnego proboszcza. W 1964 skierowany został do Szczecina, skąd wyruszył na misję do Brazylii. Na miejscu przyszło Mu pracować w bardzo trudnych warunkach społecznych i politycznych. Szykanowany i wielokrotnie napadany. Mimo to, dał się poznać jako prosty człowiek i wybitny duszpasterz. Żył blisko swoich parafian, uprawiając ziemię i hodując zwierzęta. Po przeszło 50 latach pracy dla lokalnej społeczności został uznany zasłużonym obywatelem Kurytyby. Władze miasta oraz stowarzyszenia polonijne chciały nadać Jego imię ulicy bądź szkole. Ksiądz Stanisław zgodził się, prosząc jednocześnie, by zrobiono to dopiero po Jego śmierci. 23 lutego 2015 powrócił do Polski. Zamieszkał w domu Towarzystwa Chrystusowego w Puszczykowie, gdzie zmarł w Wielki Piątek 25 kwietnia 2016. Został pochowany na cmentarzu w Puszczykowie.
(1851 - 1929)
Syn Antoniego, uczestnika bitwy pod Grochowem 1831r. Zastępca burmistrza miasta Frysztaka. Więzień polityczny c.k. Austrii.
(1930 - 2002)
Dr nauk medycznych. Specjalista okulista i psychiatra. Asystent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ordynator w szpitalach Jastrzębia Zdroju i Radomia.
(1904 - 1970)
Ksiądz Kanonik, Proboszcz Frysztacki, wyświęcony na Kapłana 1931 roku